• Logo EU
  • Logo MAP UO
  • Logo MAP Žamberk
  • Facebook

Místní akční plán vzdělávání pro území ve správním obvodu obcí s rozšířenou působností Ústí nad Orlicí a Česká Třebová; Žamberk a Králíky.

Co se událo

Co se událo - jak se dařilo - co vzniklo

Přehled proběhlých implementačních aktivit za prosinec

Přehled proběhlých implementačních aktivit za prosinec

Přinášíme vám přehled všech implementačních akcí a aktivit, které jsme pro vás zrealizovali v prosinci 2018.

Proběhlé aktivity na území ve SO ORP Žamberk a Králíky

  • prosinec 2018 – v prosinci i nadále probíhaly všechny čtyři kroužky (Agroenvironmentální výchova, Dědečkova dílna, Železniční modelářství, Robotika), které na území v SO ORP realizujeme. V prosinci jsme maličko předběhli Ježíška a na kroužek Železničního modelářství jsme dodali novou řezačku polystyrénu, aku-šroubovák, technický vysavač a další vybavení, které malým modelářům usnadní práci. A v Dědečkově dílně se všichni kutilové mohli radovat z nové brusky a hrnčířského kruhu! Informace i fotografie ze všech kroužků naleznete v našich dlouhodobých aktivitách, nebo na odkaze ZDE.

Proběhlé aktivity na území ve SO ORP Ústí nad Orlicí a Česká Třebová

  • 5. prosince proběhly workshopy pro základní školy v České Třebové. Tyto workshopy proběhly v rámci projektu Spolupráce škol v České Třebové na Vyšší odborné škole a Střední škole technické v České Třebové. Žáci základních škol měli možnost poznat prostředí VOŠ a SŠT ČT, seznámili se s jednotlivými obory a vyzkoušeli si různé činnosti a úkoly, které se jednotlivých oborů na této škole týkaly. Na více informací o projektu a fotografie z workshopů se můžete podívat ZDE.
  • 5. prosince proběhlo další metodické setkání k projektu Místně zakotvené učení a tvorba regionální učebnice. Tentokrát toto setkání proběhlo na ZŠ Dolní Dobrouč s učiteli 1. stupně. Po krátkém představení projektu byla pozornost věnována způsobu výuky místního regionu na 1. stupni a probíraly se náměty na úkoly ke zpracování. Informace o projektu najdete ZDE.
  • 13. prosince proběhl v rámci projektu Od semínka po sklizeň další workshop, tentokrát však do muzea. Pro děti z DDM Kamarád byl v muzeu připraven zajímavý program, v rámci kterého si děti vyzkoušely mnoho zajímavých činností! Přesvědčte se sami a podívejte se na fotogalerii, kterou najdete ZDE.
  • 18. prosince, krátce před Vánocemi jsme se ještě stihli vypravit na úvodní setkání v rámci projektu Nové metody práce v MŠ, které se uskutečnilo na Základní škole Česká Třebová, Habrmanova. Tématem setkání byla pedagogická diagnostika a stimulace vývoje dítěte předškolního věku, kterým nás provedla zkušená a výborná lektorka paní Mgr. Jiřina Bednářová. Informace o projektu i fotografie ze setkání naleznete ZDE.

Pokud vás naše činnost v rámci implementačních aktivit zaujala, můžete se podívat také na přehled všech našich implementačních aktivit v sekci DLOUHODOBÉ AKTIVITY nebo na odkaze ZDE. Každá implementační aktivita má vytvořenou vlastní stránku, na které najdete popis dané aktivity, vytyčené cíle, plánovaný harmonogram, zapojené subjekty, přínosy pro území/žáky/školy, aktuální informace, popřípadě zprávy o plánovaných či proběhlých akcích včetně fotografií.

Přidat nový komentář