• Logo EU
  • Logo MAP UO
  • Logo MAP Žamberk
  • Facebook

Místní akční plán vzdělávání pro území ve správním obvodu obcí s rozšířenou působností Ústí nad Orlicí a Česká Třebová; Žamberk a Králíky.

Co se událo

Co se událo - jak se dařilo - co vzniklo

Workshop: Muzikoterapie jako součást výchovně vzdělávacího procesu II

Workshop: Muzikoterapie jako součást výchovně vzdělávacího procesu II

29.06.2020 se na Obecním úřadu v Libchavách uskutečnil workshop s názvem: Muzikoterapie jako součást výchovně vzdělávacího procesu II.

Úvod workshopu patřil delší skupinové relaxaci, při níž se lektorka snažila navodit u účastnic stav vědomí označovaný jako "Alfa hladina", který je pro relaxaci a meditaci nejvhodnější. Poté seznámila účastnice workshopu s hudebními nástroji, na které se sama během této muzikoterapeutické relaxace doprovázela. Následovala praktická část, kdy si účastnice mohly samy vyzkoušet tradiční ozvučný lidový nástroj tibetské mísy, který při hraní vydává neuvěřitelně bohatou škálu zvuků a jemných vibrací. Dále se účastnice workshopu měly možnost seznámit se širokou paletou perkusních hudebních nástrojů, jako jsou různé typy tamburín, rolniček, ale i těch méně známých, jako např. guiro, kokiriko, kalimba, cabasa, brumle, maraca. A také meditačních etnických nástrojů, jako je vedle tibetských mís např. didgeridoo nebo dešťová hůl (rain-stick). Na závěr workshopu si účastnice společně s lektorkou zahrály na djembe bubínky.

A jaké byly ohlasy účastnic?:
"Úžasná lektorka se znalostmi ze všech pro mne potřebných oblastí."
"Super propojení s praxí!"
"Úžasný, působivý workshop."
"Inspirativní."
"Skvělé!"
Workshop proběhl v rámci implementační aktivity Budování znalostních kapacit a sdílení zkušeností. Jedná se o otevřenou aktivitu, do které se mohou zapojit všechny školy v území. Více informací o tomto projektu naleznete ZDE.

Fotogalerie

Muzikoterapie II

Přidat nový komentář