• Logo EU
  • Logo MAP UO
  • Logo MAP Žamberk
  • Facebook

Místní akční plán vzdělávání pro území ve správním obvodu obcí s rozšířenou působností Ústí nad Orlicí a Česká Třebová; Žamberk a Králíky.

Co se událo

Co se událo - jak se dařilo - co vzniklo

Jednání Řídící pracovní skupiny (ÚO_ČT)

Jednání Řídící pracovní skupiny (ÚO_ČT)

Dne 16. dubna 2020 se mělo konat od 16:30 hodin jednání Řídící pracovní skupiny pro území Orlickoústecka a Českotřebovska

Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu na území ČR a celkové mimořádné situaci týkající se epidemie koronaviru se jednání muselo uskutečnit elektronickou formou, a to v termínu od 14. do 20. dubna 2020.

Odborná manažerka rozeslala členkám Řídící pracovní skupiny e-mail s prezentací, ve které bylo uvedeno zadání a postup zpracování jednotlivých úkolů, kterými se měla Řídící pracovní skupina zabývat.

V rámci projektu MAP Ústí nad Orlicí a Česká Třebová II v průběhu dubna probíhá každoroční evaluace projektu. Členky ŘPS se této evaluace účastnily pomocí Google dotazníků. Každá vyplnila dotazník pro ŘPS a dotazník pro pracovní skupinu, do které náleží.

Členky ŘPS byly také seznámeny s návrhy projektů, které vznikly v rámci březnového elektronického jednání pracovních skupin (Podpora čtenářské gramotnosti na území MAP Ústí nad Orlicí a Česká Třebová, Podpora čtenářské gramotnosti u dětí a žáků do 15 let, Podpora spolupráce škol a zákonných zástupců, Neformální propojování dětí a žáků s dětmi a žáky ohroženými školním neúspěchem). Řídící výbor, který bude následně probíhat na konci dubna 2020, bude prioritizovat jednotlivé aktivity a rozhodne, která aktivita bude rozpracována pracovními skupinami do projektové fiche.

Dále byly členky ŘPS informovány o připomínkách ke Strategickému rámci MAP, verze 8.0, k Implementační části MAP a k finálnímu dokumentu MAP, které vzešly z veřejného připomínkovacího řízení (probíhalo od 3. dubna do 10. dubna 2020).

A také se členky ŘPS měly vyjádřit k otázkám týkajícím se online výuky (jak jsou na tom s online výukou, jak vnímají online výuku z pohledu rodičů a jak z pohledů pedagoga, jaké mají ohlasy na online výuku a zda hodnotí online výuku spíše pozitivně nebo negativně) a měly uvést své zkušenosti, nápady a triky. 

Více informací o Řídící pracovní skupině naleznete ZDE.

Přidat nový komentář